Çivi Dibi Bakımı Nasıl Yapılır?

Bu prosedürleri günde bir kere uygulayın

basamak: Her iki elinizi parmak aralarınızı ve elinizin sırtını yıkayın. El yıkama enfeksiyonu önlemede en önemli faktördür.Ellerinizi kurulamak için kağıt havlu kullanın ve kullandıktan sonra atın.

basamak: Çivilerin etrafındaki deriye parmak uçlarıyla hafif masaj yapın. Bu bölgeye drenajın sağlanmasını ve temizlenmesine olanak sağlar.

basamak: Kulak pamuğunu, doktorunuz tarafından söylenen temizleyici karışıma daldırın. Karışımı direkt olarak çivi diplerinden bir tanesine uygulayın. Her zaman çivi dibinden dişarı doğru dairesel hareketlerle temizleyin. Oluşmuş kabukları çıkartın. Pamuklu çubukları gerektikçe değiştirin. Bütün akıntı temizlendikten sonra yeni bir kulak pamuğuyla çivi dibini kurutun. Her bir çivi dibi bakımı için yeni bir kulak pamuğuyla başlayın.

Çivileri 5 cm x 5cm lik gazlı bezle temizleyin. Her bir çivi için yeni bir gazlı bez kullanın.

Çivi dibinin etrafını steril gazlı bezle gevşekçe sarın. Eğer gazlı bezin kenarı işlenmemişse çivi dibinin içine lif girmemesi amacıyla kenarını içeri kıvırın. Parmaklarınızı gazlı bezin kenarına yerleştirin ve yumuşak bir şekilde çivi dibi etrafındaki deriyi aşağı doğru bastırın. Bir kaç gün sonra, eğer çivi dipleri kuruysa, gazlı bez uygulanmamalıdır. Bunun yerine çivi dipleri sarılmamalı ve hava alacak şekilde açık bırakılmalıdır.

Eksternal fiksatörünüzün de bakımını yapmalısınız. bütünüyle cihazı 10cm x 10cm lik gazlı bezler ve kulak pamuklarıyla temizlemelisiniz.

Temizlemek için kullandığınız malzemeleri poşet içine atınız. Her seansın sonunda ellerinizi yıkayınız.